RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Matjet zyrtare nga Basel: Gjergjaj 105.9 kg, Rexhoviq 107.4 kg

1 min read

 

Gjergjaj vs. Redjoviq - weightsBasel, 3 tetor 2014 – Janë zhvilluar matjet zyrtare në Basel të Zvicrës ku nesër mbrëma boksieri ynë Arnold Gjergjaj do të sfidon titullin vakant evropian të versionit EBU-EE “European External European Union” ku në St.Jakob Halle në Basel do të ndeshet me boshnjakun Adnan Rexhoviq. Të dy akterët sonte u paraqiten ku Arnold Gjergjaj doli të jetë 105.9 kg, ndërsa Adnan Rexhoviq ishte diç më i rëndë, 107.4 kg.

Palestra St. Jakob Halle do të jetë mikpritëse të këtij super meçi ku Gjergjaj ka rastin të fitoj titullin e parë ndërkombëtar. Të intersuarit mund akoma të gjejnë bileta www.ticketcorner.ch.

E falenderojmë bashkpuntorin tonë Artan Muhaxhiri i cili na sjell këto informacione nga Baseli dhe fotopamjet poashtu.

Kosovaboxing.org
3 tetor 2014

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.