RTK

RTKLive
14 Korrik, 2024

Marco Huck lëndohet, anulon përballjen me Arslan

1 min read

Marco Huck, Firat ArslanDueli i shumë pritur për titullin e kampionit të botës ndërmjet Marco Huck dhe Firat Arslan e paraparë të zhvillohet këtë fundjavë në “Hans Martin Schlayer” në Stutgart është analuar pasi Huck ka lënduar bërylin e dorës së djathtë dhe ka analuar përballjen.

“Huck do të jetë në pushim për disa javë dhe më pastaj do të caktojmë një datë të re të përballjes” theksoi Meyer zëdhenësi i Saurland Event.

Huck dhe Arslan janë përballur me 3 nëntor të vitit të kaluar ku Huck ishte shpallur fitues me të padrejtë, ku tre gjyqëtarët e kishin vlerësuar me 117-111, 115-113 dhe 115-113, gjë që ishte skandali më i madh i vitit të kaluar duke ditur që Arslan ishte më i mirë.

Pas pëballjes së parë Huck fitoi ndaj Ola Afolabi me vendim unanim pas 12-raundeve, ndërsa Arslan shënoi fitore 10-raundeshe ndaj  Varol Vekilogl.

Kosovaboxing.org
9 shtator 2013

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.