RTK

RTKLive
20 Maj, 2024

Laureatet e zgjedhur në vite nga Kosova Boxing

1 min read

kosova boxing logo - blackPrishtinë, 2 janar 2014 – Historia e boksierëve tanë shkrruhet në vite, ndërsa agjensioni ynë Kosova Boxing që nga themelimi në Nëntor të vitit 2009 vazhdon të përzgjedhë më meritorët, ndërsa ne këtë e kemi bërë me ndërgjegje.

Ne jemi të afërt me të gjithë boksierët dhe kikboksierët, por titujt e më të mirëve e fitojnë vetëm ata që kanë pasur suksese. Te ne nuk ka me hatër, fiton më i miri.

Boksierët më të mirë në vite:
2009 – Elvir Muriqi
2010 – Nuri Seferi
2011 – Haxhi Krasniqi
2012 – Haxhi Krasniqi
2013 – Edis Tatli

Kikboksieri më të mirë në vite:
2009 – Xhavit Bajrami
2010 – Besim Kabashi
2011 – Shemsi Beqiri
2012 – Shemsi Beqiri
2013 – Dardan Morina

Debutesit më të mirë në boksin profesionist në vite:
2009 – Disarjot Gashi
2010 – Agron Xhilla
2011 – Besar Nimani
2012 – Naim Terbunja
2013 – Ibrahim Balla

Boksierët më të mirë amator në vite:
2009 – Naim Terbunja
2010 – Donat Avdijaj
2011 – Fatlum Zhuta
2012 – Ibrahim Balla
2013 – Fatlum Zhuta

Redaksia Kosova Boxing
2 janar 2014 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.