RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

Lajmi i fundit: Shala triumfon ndaj Zeqiroviqit me vendim unanim

1 min read

Shpetim Shala 3Palestra Karragaqi, Pejë, 26 korrik – Shpetim Shala ka arritur të fitoj ndaj boshnjakut me nënshtetësi zvicërane, Enes Zeqiroviq me vendim unanim pas dhjetë raundeve.

Meçi përmbushi kriterët e njërit ndër meçet më të mirë të zhvilluar në Kosovë, të kësaj dekade.

Ndër duelet tjera, Yll Rashiti fitoi me ndërprerje në raund të dytë, si dhe Senad Gashi me ndërprerje në raund të parë.

Më shumë rreth këtij meçi do t`ju pasqyrojmë nesër me një material të zgjeruar. 

Nga Peja, 
Artan Vërbica
26 korrik 2015

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.