RTK

RTKLive
19 Prill, 2024

Lajmi i fundit: Isufi humb përballjen me Ronert

1 min read

Foto: Eroll Popova

Shefat Isufi 11111Magdeburg, Gjermani, 1 mars 2014 – Shefat Isufi ka humbur përballjen me boksierin gjerman Dennis Ronert. Të tre gjyqëtarët fitoren ia atribuan boksierit gjerman me vlerësim, 96-93, 97-93 dhe 98-92.

Më shumë rreth kësaj përballje dhe duelit për kampion bote ndërmjet Robert Stieglitz dhe Arthur Abraham do t`ju sjellim nesër. 

Kosovaboxing.org
1 mars 2014 

1 thought on “Lajmi i fundit: Isufi humb përballjen me Ronert

 1. Ai rezultate eshte shume qesharak.
  Isufi ka qene me i mire .
  E kam pare direkt ne kanalin Box nation dhe me te vertet ka merituar fitoren .
  Ka treguar box te mire,goditje te pastra ,levizje.dhe ne te gjitha rundet e ka goditur paster ne koke( per ta fituar me KO eshte dashte te vazdhonte kombinimet pas gjithe atyre goditjeve te pastra )
  Por si gjitheher per te fituar jashte duhet te fitohet me KO.
  Edhe komentatoret e Box nation ja kan dhen fitoren Isufit .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.