RTK

RTKLive
30 Mars, 2023

Ibrahim Balla shënon edhe një fitore

1 min read

Ibrahim Balla 1Victoria, Australi, 1 mars 2014 – Debutuesi më i mirë në boksin profesionist për vitin 2013, Ibrahim Balla, ka vazhduar me suksese dhe fitore. Ai në Victoria të Australisë mposhti tajlandezin Thongtaeng Muangsima me nakaut në raund të dytë.

Balla i cili ishte pjesëmarrës në Lojrat Olimpike “Londra 2012” është njëri ndër talentët më të mëdhenj shqiptarë. 

Ibrahim Balla 2Balla tani ke rekord prej 4 fitore (3 KO) në poaq meçe, ndërsa për Muangsima kjo ishte humbja e katërt karshi pesë fitoreve.

Kosovaboxing.org
3 mars 2014 

 

1 thought on “Ibrahim Balla shënon edhe një fitore

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.