RTK

RTKLive
20 Maj, 2024

Lajmi i fudit nga matjet zyrtare: Krasniqi 78.3 kg, ndërsa Shahin 78.5 kg

1 min read

Berlin Gropiuspassagen, 24 Gusht 2012 – Sonte në matjet zyrtare në Berlin, boksieri ynë Haxhi Krasniqi dhe kundërshtari i tij Serdar Shahin janë prezentuar para publikut që dukej mjaft interesant. Lufta nuk fillon vetëm në ring, kjo fillon me peshime, me shikime, me fërkime, me fjalë njëri tjetrit nga dy kampet e tjerë. Kështu që Haxhiu doli të jetë 200 gramë më i lehtë, 78. 300 gramë, deri se turku Shahin ishte më i rënd 78. 500 gramë.

Ethet nga qendra tregtare nga Berlini ku u bënë peshimet na sjell fotoreporteri ynë Eroll Popova.

Dueli Krasniqi dhe Shahin do të transmetohet drejtpërdrejt në RTK nga ora 19:45.

Kosovaboxing.org
24 Gusht 2012

2 thoughts on “Lajmi i fudit nga matjet zyrtare: Krasniqi 78.3 kg, ndërsa Shahin 78.5 kg

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.