RTK

RTKLive
21 Tetor, 2021

Kreshnik Qato gjen kundërshtarin e radhës

1 min read

Kundërshtari i radhës Kreshnik Qatos do të jetë, litvanezi Alex Spitko. Ky do të jetë dueli i parë për boksierin nga Durrësi këtë vit.  Ky duel do të jetë i mirëseardhur për boksierin tonë, parameçit që do t`a zhvillon në Tiranë në muajin Maj.

Alex Spitko gjatë karierës së tij ka zhvilluar 27 duele, ku ka shënuar 6 fitore, kundrejt 21 humbje, mirpo është një boksier që nuk mund të nënqmohet dhe është mjaft rezistues dhe shquhet me goditje të forta, ku është mjaft i rrëzikshëm në raundet e para.

Kreshnik Qato ka pasur një vit të shkëlqyeshëm në 2009, ku zhvilloi tre meçe dhe të gjitha i fitoi me rezultate kulmore. Fitorja e radhës që pritet të shënoj me 21 Mars dhe lufta e radhës në Tiranë, do të afroj atë në mesin e më të mirëve në top-15 të katër versioneve botërore. Shpresojmë në fund të vitit Qato, do të sfidoj ndonjë titull nga katër versionet botërore.

Dueli Qato vs Spitko do të zhvillohet në palestrën, York Hall, Bethnal Green në Londër. Edhe kësaj radhe i ftojmë sa më shumë bashkombas tanë, në përkrahje të boksierit tonë dhe të jemi sa më të zhurmshëm.

Artan Vërbica
12 Mars 2010

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.