RTK

RTKLive
14 Qershor, 2024

Krasniqi: Cleverly për mua është “Princesha e boksit”!

1 min read

haxhi krasniqi 1115Landmark Hotel, Londër, 18 Prill 2013 – Sot është mbajtur konferenca e fundit para meçit Nathan Cleverly dhe Haxhi Krasniqi. Të dy boksierët kanë shprehur synimet e tyre para përballjes që do të mbahet të shtunën.

I pari që ka marrë fjalën ishte Haxhi Krasniqi i cili ju drejtu boksierit vellsian: “Nuk kam ardhur në Londër për pushime vjetor, apo për ta vizituar Londrën. Londra është një synim i madh për mua. Unë do të kthehem në Gjermani me brez si kampion botëror. Pas tre-katër anulimeve dhe shtyerjeve nga ana e Cleverlyt për një vit, unë gjithëmonë jam motivuar edhe më shumë. Kundërshtimet dhe justikimet e Cleverly ishin femërore, me versione të ndryshme të stomakut, dhimbje të barkut që gjithëmonë ishin të pakuptimta. Pra, Nathan Cleverly është “Princesha e boksit”.

haxhi krasniqi 11117Pressekonferenz in London Landmark HotelMë pastaj Krasniqi u zgjua me një mini-fund të femërave të mbishkruar “Princess”. Kjo është dhuratë për ju z. Cleverly.

“Unë e kam dashur këtë luftë, ashtu sikur se Krasniqi. Ai është i uritur, dhe një boksier i mirë. Ka shumë besim mendëterisht, dhe është fizikisht i fortë. Por, unë shoh ndonjë kërcnim nga aim unë do ta fitoj qartë. Unë jam i gatshëm për duelinm unë do të fitoj dhe do të shkoj më tej” theksoi Cleverly.

foto: Eroll Popova

Kosovaboxing.org / 18 Prill 2013

2 thoughts on “Krasniqi: Cleverly për mua është “Princesha e boksit”!

  1. Pershendetje!

    Krasniqi eshte Bokser shume i afte dhe eshte luftetar i pandalshem, mirpo Kunder ketij irlandezit gati se nuk ka shance. Shpresoj se Fiton krasniqi mirpo sipas mendimit Tim mbas rundit 6 e leshon fuqia dhe Mund te humb me KO.

    Shpresoj ne surprize, dhe krasniqi Fiton!

  2. sipas vlersimeve te mija cleverly bokson kok me kok gje qe krasniqi ka per specialitet aperkatin,dhe nese ndodh ndonje nokdaun prej krasniqit do te ndhodh me aperkat,kurse lufta do te jet e krasniqit ne distanc kurse cleverly deshiron te boksoj afer me kok ulur dhe per mendimin tim jan te pa pershtatshem gjat meqit,dhe mund te ndodh gjithqka,un i uroj krasniqit shendet forc dhe fat gjat meqit,me rrespekt besniku gjilan.04 19 2013.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.