RTK

RTKLive
13 Qershor, 2024

Koxha i gatshëm për duelin sontëm

1 min read

Selajdin Koxha do të zhvilloj sonte  me 11 Nëntor duelin e radhës me franqezin Jonathan Profichet. Dueli do të zhvillohet në Antverpen dhe do të jetë në gjashtë raunde. Koxha është kampion aktual i Belgjikës dhe Beneluxit në kategorinë super të mesme. Kundërshtari i Koxhës, Profichet deri më tani ka zhvilluar 16 duele profesionale duke fituar dhjetë sosh ndërsa ka pësuar gjashtë humbje. Muajin e kaluar adhuruesit e boksit dhe të Selajdin Koxhës kanë pasur rast ta shofin duelin e fundit të tij në televizionin publik të Kosovës, RTK kur fitoi titullin e Beneluxit. Kosovaboxing.org do t`ju informojë për rezultatin …

1 thought on “Koxha i gatshëm për duelin sontëm

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.