RTK

RTKLive
13 Qershor, 2024

Koxha fiton me vendim unanim

1 min read

Sporthale Arena, Antverpen, Belgjikë, 11 Nëntor 2010 – Kampioni i Belgjikës dhe Beneluxit, Selajdin Koxha 12-5-2 (4 KO) ka shënuar fitore ndaj franqezit Jonathan Profichet 10-7-0 (5 KO) me vendim unanim pas gjashtë raundeve. Koxha e pati gjatë gjithë ndeshjes duelin nën kontroll dhe nuk lejoi ndonjë befasi. Gjyqëtarët e vlerësuan duelin me 59-56, 60-54 dhe 58-56 për boksierin tonë. Koxha ka zhvilluar një stinor të sukseshëm dhe pritet që këto rezultate ti përsërit edhe në vitin 2011.

Kosovaboxing.org
12 Nëntor 2010

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.