RTK

RTKLive
29 Shtator, 2023

Kolaj dhe Tatli në TOP 15 në EBU

1 min read

Boksierët tanë Orial Kolaj dhe Edis Tatli në ranglistën e re të EBU-së për muajin Shtator rangohen lartë. Kjo është mësuar sot me publikimin e ranglistës së re ku boksieri ynë Orial Kolaj radhitet i 5-ti, ndërsa Edis Tatli i 11-ti.

Kolaj kampion aktual evropian i titullit EU – Titulllit të Bashkimit Evropian, do të mund që shumë shpejtë të sfidoj titullin kryesor të EBU-së, ndërsa Tatli në fund të këtij muaji apo në fillim të muajit Tetor do të dyluftoj për titullin EU të Bashkimit Evropian.

Me këtë dëshirojmë ti informojmë të gjithë adhuruesit tanë që dy boksierët tanë shumë shpejtë do të janë në krye të versionit më të madh evropian EBU.

FboxProfK – Federata e boksit profesionistë e Kosovës është jashtzakonisht e kënaqur që dy shqiptar tanë gjinden në TOP 15 të EBU-së.. Shumë shpejtë në këtë version mund të kemi edhe ndonjë boksier tjetër shqiptar i cili bartë licencën profesioniste të Kosovës.

Kosovaboxing.org
12 Shtator 2012

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.