RTK

RTKLive
2 Dhjetor, 2023

Klitschko e injoron Sosnowskin “Face 2 Face”

1 min read

Vitali Klitschko dhe Albert Sosnowski janë paraqitur në Veltins Arena në Gelsenkirchen. Të dy u paraqiten para publikut gjerman dhe atij botërorë para duelit që i pret këtë të shtunde me 29 Maj. Klitschko do të mbroj titullin WBC për herë katërt ku edhe kësaj radhe ndihet favorit ndaj kampionit aktaul të Evropës, Albert Sosonowski. Por ajo që ishte në qender të vemendjes në Schalke Arena ishte se ai e nënqmoi mjaft polakun Sosnowski duke hezituar edhe dorën t`ia jap, por vetem ia grushtoi në fund. Gjatë gjithë kohës sa u shikuan sy më sy apo “Face 2 Face” Vitali nuk ju largojke duke e provokuar, ndërsa Sosnowski nuk ra në provokim.

Kampioni i dyfishtë botërorë më pastaj filloi ta lavdëroj veten për sukseset e tij duke e vlerësuar veten me legjendat Muhammed Ali, Mike Tyson, Lennox Lewis që e kanë fituar brezin e WBC-së. Në fund tha se dua të dëshmoj veten se jam më i miri në botë.

Sosnowski edhe pse konsiderohet viktima e radhës për Klitschkon theksoi se e ka realizuar atë se çka ekpertët e vlerësojnë duke faleminderuar Klitschkon për mundësinë që ja ka dhënë. Ai është gatshëm ta ndal dominimin e Klitschkos. I kam tregu Vitalit se do ta marr titullin dhe do të jem kampioni i parë botëror nga Polonia.

Kosovaboxing.org
25 Maj 2010

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.