RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

Keta mbron titullin WBC EuroAsia në Tiranë

1 min read

Gjetan Keta 2Asllan Rusi, Tiranë, 19 shkurt 2016 – Në prani të më shumë se 1000 shikuesve, Mike (Gjetan) Keta ka mbrojtur titullin WBC EuroAsia për herë të tretë. Keta 20-3-0 (17 KO) mposhti turkun Turgay Uzun 40-26-2 (26 KO) me ndërprerje në raund të pestë.

Dueli ishte i një anshëm dhe dominim plotësisht nga boksieri ynë shqiptar, i cili Uzun nuk arriti të duroj më shumë se pesë raunde. Pas përfundimit të raundit të pestë Uzun dorëzoi meçin.

Keta renditet i 72-ti në botë nga boxrec.com dhe i dyti në Gjermani pas Nuhu Lawal në kategorinë e mesme. Lawal menaxhohet nga dy menaxherët shqiptarë Franc Ndue dhe Astrit Ademaj.

Foto: Altin Çelmeta

Kosovaboxing.org
20 shkurt 2016

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.