RTK

RTKLive
22 Qershor, 2024

Kampionati shqiptar mbahet me 8 Shtator në Shkodër

1 min read

Kampionati i radhës i boksit amator në Shqipëri do të mbahet nga data 8 Shtator deri me 11 Shtator në qytetin e Shkodrës. Ky kampionat parashihet të jetë më i denjë deri më tani sepse në të gjitha kategoritë do të ketë konkurrenca të forta. Kampionati është parashikuar të mbahet në qytetin e Vlorës por vlonjatët nuk kanë arritur të përgaditen dhe në momentin e fundit është ndrruar organizatori. Menjëhere reaguan K.B. Tirana dhe K.B. Vllaznia për t`a marr organizimin por shkodranët ishin më të shkathët dhe Federata e Boksit Amator e Shqipërisë vendosi në favor të tyre. Pra edhe një herë kampionati shqiptar do të mbahet në qytetin e boksit në Shkodër ku me shumë vite po e mban primatin e sportit fisnik. Më shumë rreth këtij evinimenti do t`ju informojmë në ditët në vijim. Kryeredaktori ynë Artan Vërbica po qëndron në Shkodër ku do të na sjell më shumë detaje rreth kampionatit shqiptar.

Shpend Ahmeti
3 Shtator 2010

2 thoughts on “Kampionati shqiptar mbahet me 8 Shtator në Shkodër

 1. Eshte nje nder kampionate me te bukura qe do kete
  pare Shqiperia ne boksin amatore sepse gjitha pa prejashtim jan te fort dhe dinitoz… sepse quhet boks dhe jo loje …
  Ne si kukes presim te kemi kampion ne peshat
  48kg(Ramazan Cenaj)kampiona per momentin …
  69k(Liridon MEtalia)Mer pjes per here te par …
  75kg (Endrit Hoxhaj) hal ne sy per kundershtaet e ti nen kampion dhe gjithmone ne pretendent prej 2 vites…
  Le te fitojne me te miret.
  Suksese te gjithve …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.