RTK

RTKLive
5 Dhjetor, 2021

KABASHI mposht PANTO-n me KO 1 duke rrëmbyer edhe brezin e kampionit botëror në +95 kg në versionin WKA

1 min read

Lilenthalle  Mynih, Gjermani, 26 Shtator 2010 – Besim Kabashi ka shtuar në thesarin e tij edhe brezin +95 kg në kategorinë WKA. Kabashi tani është kampion botëror në -95 dhe +95 kg në versionin WKA. Kabashi mbrëmë në Mynih mposhti sicilianin Luca Panto me KO në raund të parë. Edhe kësaj radhe Kabashi u tregua mjaft i shkathët duke treguar se është i lindur për të rrëmyer tituj. Kabashi u paraqit në ring me të veshura kuq e zi duke pasur të shkruar në këmbën e majt “Kosovaboxing.org”.

Më shumë rreth këtij dueli do t`ju sjellim në ditët në vijim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.