RTK

RTKLive
15 Tetor, 2021

Kabashi i gatshëm për mbrojten e titullit

1 min read

Kanë mbetur vetëm edhe tre ditë deri te përballja e shumë pritur e Besim Kabashit. Kabashi të shtunden në  Olympia Eishalle në Mynih do të përballet me çekun Petr Vondracek. Ky duel do të jetë i vlefshëm për titullin WKA në kategorinë +95 kg, ku Kabashi është kampion aktual dhe do të mbroj titullin. Kundërshtari i Kabashit, çeku Vondracek është i gjatë 186 cm dhe peshon 110 kg dhe ka eksperiencë të madhe në kick-box. 28 Maji do të jetë natë madhështore ku pas finalës së madhe mes Barcelonës dhe Manchester United në Wembly të Anglisë, televizioni ynë publik RTK do kyqet menjëherë në Mynih për ajkën e mbrëmjes atë të Kabashit dhe Vondracek ku shikuesit do të kënaqën me transmetim të drejtpërdrejt. Meçi do të transmetohet edhe në TV gjerman SAT 1 dhe atë kroat KTV.

Kosovaboxing.org
25 Maj 2011

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.