RTK

RTKLive
22 Qershor, 2024

Bedarin Toma kundër Yuri Potanin me 27 Maj

1 min read

Bedarin Toma do të zhvilloj duelin e radhës këtë fundjavë në Saint Petersburg të Rusisë. Toma për kundërshtarë do të ketë rusin Yuri Potanin i cili deri më tani ka zhvilluar dy meçe më të cilin të dytë i ka humbur. Për Tomën ky do të jetë meçi i pestë profesionist. Ai ka rekord prej 3 fitore (1 KO) dhe një humbje. Toma është 27-vjeçar dhe ka perspektiv të madhe në boksin profesionist, por ai deri më tani po ka vështirësi, pasi nuk ka ndonjë menagjer që mundet ta ndihmoj. Shpresojmë që Toma do të marr shumë shpejt ndonjë rast për ndonjë luftë më serioze.

Kosovaboxing.org
24 Maj 2011

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.