RTK

RTKLive
18 Shtator, 2021

Gjergjaj dhe Sherifi në event të përbashkët

1 min read

Disa ditë më parë kishim publikuar paralajmërimin për meçin e radhës së Sevdail Sherfit kundër Rashid Raad me 28 Maj në Bad Ragaz të Zvicrës. Ndërkohë sot në adreson tonë ka arritur edhe një lajm tjetër për boksierin tonë Arnold Gjergjaj që do të bashkangjitet në këtë event, pra një lajm i mirë për adhuruesit tonë. Gjergjaj për kundërshtar do të ketë lituanezin Igoris Borucha i cili ka rekord prej 5 fitore (1 KO), dhe 10 humbje. Ky do të jetë meçi i 11-të profesionist për Gjergjaj. Ai deri më tani ka shënuar 10-të fitore (7 KO). Redaksia Kosovaboxing.org do të jetë prezent në Bad Ragaz për këto meçe, ku do t`ju sjellim detaje të drejtpërdrejta nga vendi i ngjarjes.

Kosovaboxing.org
25 Maj 2011

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.