RTK

RTKLive
22 Qershor, 2024

Joshua vs. Fury – arrijnë marrëveshjen 200 milonshe për dy meçe

1 min read

Adhuruesit e boksit kanë marrë lajmin më të mirë sot, pasi është konfirmuar se dy boksierët më të mirë të botës në kategorinë e rënd, Anthony Joshua dhe Tyson Fury kanë arritur marrëveshje për unifikimin e titujve botëror, WBC, WBA, IBF dhe WBO.

Të dy boksierët do ti hedhin titujt e tyre dhe bota më nuk do të ketë dy kampion botëror, por vetëm një. Marrëveshja poashtu është kërkuar nga dy boksierët që të kenë dy meçe, sepse me një meç nuk mund të konstantohet kampioni i botës, por do të kenë edhe revanshin. Marrveshje do të jetë 200 milion pound apo 358 milion dollar për dy përballjet. Ndarja e mjetëve do të jetë 50-50.

Sipas të gjitha gjasave, meçi Joshua dhe Fury do të zhvillohet në Lindjen e Mesme, sigurisht në Arabinë Saudite, por mund të jetë edhe Wembley Arena në Londër, apo në Las Vegas. Gjithçka do të mësohet shumë shpejt.

www.kosovaboxing.org
15 mars 2021 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.