RTK

RTKLive
2 Tetor, 2022

Italia vs. Kosova me 14 Korrik në Varese Italisë

1 min read

Përfaqësuesja e Kosovës me 14 Korrik do të zhvilloj duelin miqësor me reprezentacionin e Republikës së Lombardisë të Italisë në qytetin Varese. Kosova do të përfaqësohet me 6 boksier, me dy zyrtarë selektorin Xhevdet Peci dhe gjyqëtarin Latif Demolli.Në përbërjen e përfaqësueses sonë do të jenë këta boksier: Fatos Ferizi 52kg. Kreshnik Kokollari 54 kg , Liridon Zeqiri 60kg.,Burim Hasani 64 kg, Gazmend Gashi 64kg.,Arber Elezaj 81 kg. Përzgjedhësi i përfaqësueses sonë Xhevdet Peci është shprehur të jetë shumë optimistë  për të fituar dhe arritur rezultat të favorshme, dhe ceku se boksieret tane jane ne forme te duhur.

Kosovaboxing.org
13 Korrik 2012

4 thoughts on “Italia vs. Kosova me 14 Korrik në Varese Italisë

  1. Ju gazetaria a e ndiqni ndo pak boksin apo sja keni idene vetem ja fusni kot lajmeve. (Kosova) vs (nje rajoni ose nje palestre ne itali)mund te thoni.

  2. Hej ju i menqum qe thoni qe keni gazetari, 100 vjetorin po e shenoni e po thuani kemi gazetari. Skeni kurgjo, nje medalje se keni. Kosova ka pas dhe ka me pas se e ka mbajt gjithemone shqiptarin, me vjen keq, po te te kokshe italian, ano nga ata se jeni mesuar me shit veten

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.