RTK

RTKLive
14 Gusht, 2022

Boksi kosovar pranohet në AIBA

1 min read

Bangok, Tajlandë, 10 Korrik 2012 – Boksi kosovar është pranuar nga komiteti ekzekutiv i AIBA-së si anëtare e përkohshme e AIBA-së. Kosova është përfaqësuar nga kryetari i FboxK-së z.Ramadan Selimi dhe Kryetari i KOK-ut z.Besim Hasani në Bangok të Tajlandës.

“Dua të falënderoj të gjithë anëtarët e Kuvendit ekzekutiv të AIBA-së të cilët kanë pranuar anëtarësimin tonë të përkohshëm”, deklaroi zoti Besim Hasani, kryetar i Bordit për Marrëdhënie Ndërkombëtare dhe kryetar i Komitetit Olimpik të Kosovës. “Jo vetëm që ne duam të mësojmë nga AIBA, por ne gjithashtu duam të kontribuojnë për të ardhmen e boksit. Ne kemi një brez të ri të boksierëve dhe ne jemi të bindur se ato mund të janë yjet e së nesërmes. Ky anëtarësim është vendimtare jo vetëm për sportin i boksit, por për të gjitha sportet në Kosovë. Kjo ditë është një hap i rëndësishëm në zhvillimin sportive të vendit tonë. Ne jemi krenarë që janë pranuar në familjen ” tha në fund Hasani për AIBA. Kosova bëhet shteti i 105-të i pranuar ndërkombëtarsiht në AIBA. Për më shumë hollësi do t`ju lajmërojmë në ditët në vijim, kur edhe pritet ardhja e z.Selimit dhe z. Hasanit nga Tajlanda.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.