RTK

RTKLive
6 Tetor, 2022

Huck dhe Arslan me 25 janar

1 min read

Arslan HuckDueli i paraparë të zhvillohet ndërmjet Marco Huck dhe Firat Arslan me 15 shtator nuk u zhvillua, pasi Huck kishte pësuar lëndim në bërylin e dorës së djathtë, dhe kishte anuluar përballjen. Dhe tani ekipi Saurland ka caktuar datën e re me 26 janar, ku lokacioni ka mbetur i njejti, Hans Martin Schlayer në Stutgart.

Huck dhe Arslan janë përballur me 3 nëntor të vitit të kaluar ku Huck ishte shpallur fitues me të padrejtë, ku tre gjyqëtarët e kishin vlerësuar me 117-111, 115-113 dhe 115-113, gjë që ishte skandali më i madh i vitit të kaluar duke ditur që Arslan ishte më i mirë.

Dueli i dytë i tyre do të jetë mjaft interesant dhe i paparishikueshëm sa i përket fituesit.

Kosovaboxing.org
21 shtator 2013

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.