RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Haxhi Krasniqi fiton titullin internacional të Gjermanisë

1 min read

Dachau, Gjermani, 6 Qershor 2010 – Haxhi Krasniqi 32-2-0 (11 KO) ka fituar titullin internacional të Gjermanisë në kategorinë gjysmë të rënd. Krasniqi mposhti romunin Tani Dima 1-12 (1 KO) pas dhjetë raundeve. Ky është titulli i parë i fituar nga boksieri ynë, i fituar në karier. Kundërshtari i  Krasniqit nuk dukej të jetë edhe aq i shquar sipas rekordit të tij, mirpo prapë mund të quhet një sukses për te. Shpresojmë që Krasniqi i ri siç e quajnë në Gjermani, në një të ardhme të afërt të kalon te ndonjë klub më të fortë. Në parameç të Krasniqit boksoi edhe boksieri i talentuar nga Kukësi, Fatjon Murati. Murati fitoi pas katër raundeve me vendim unanim. Murati ka gjithësej 13 duele ku ka shënuar 11 fitore (2 KO) dhe dy barazime.

Kosovaboxing.org
7 Qershor 2010

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.