RTK

RTKLive
25 Shtator, 2023

Gjetan Keta fiton me ndërprerje ndaj rusit Aliklych Kanbolatov

1 min read

Mike KetaGerry Weber Stadium, Halle, 18 korrik 2015 – Gjetan (Mike) Keta ka arritur të triumfoj sonte ndaj rusit Aliklych Kanbolatov me nakaut teknik në raund të tretë.

Keta filloi mirë meçin dhe që nga raundi i parë pati kontrollin. Në raundin e dytë grushtet e Ketës nuk arriti ti mbaj dotë rusi i cili dy herë ra në dysheme. Ndërsa që në raundin e tretë Keta përsëriti forcën duke e hedhë në dysheme për herë të tretë, ku gjyqëtari ndal luftën e pabarabartë. Me këtë fitore Keta mborjti titullin WBC EuroAsia Pacific në kategorinë e mesme. Kjo është hera e dytë që Keta mbron këtë titull të fituar nga vitin e kaluar. 

Keta tani ka bilanc prej 19 fitoresh (16 KO) dhe tre humbje në gjithsejt 22 meçe që ka zhvilluar deri më tani. Ndërsa që për rusin Kanabolatov kjo ishte humbja e tretë në karrierë, karshi 12 fitoreve (6 KO).

Kosovaboxing.org
18 korrik 2015 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.