RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

FboxProfK-s bënë homazhe për 10-vjetorin e vdekjes së Ibrahim Rugovës

1 min read

4Prishtinë, 21 janar 2016 – Federata e boksit profesionist të Kosovës ka bërë homazhe për përvjetorin e 10-të të vdekjes së Presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Të prirur nga Presidenti Bekë Zeka, Sekretari Faruk Kaliqani, Menaxheri kryesor Nexhi Zeka, përfaqësuesit e Kosova Boxing dhe FboxProfK, Artan Vërbica dhe Shpend Ahmeti si dhe 3përfaqësuesit Flurim Berisha, Lulzim Berisha, Argjend Softolli, etj, si shumë institucione tjera shtetërore dhe private, FboxProfK i dedikuan këtë ditë arkitektit të Pavarsisë së Kosovës për të kujtuar veprën e tij jetësore.

Kosovaboxing.org
21 janar 2016 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.