RTK

RTKLive
19 Korrik, 2024

Doli në shitje numri tretë i “KOSOVA BOXING MAGAZINE”

2 min read

nuriPrishtinë, 6 maj 2013 – Nga nesër në tregë do të dal në shitje numri i tretë i revistës së boksit “KOSOVA BOXING MAGAZINE”. Ky numër do ti kushtohet boksierit tonë të mirënjohur Nuri Seferit.

E gjithë ky material i pasun dhe ekskluziv do të jetë për lexuesit tanë.

Përmbajtja:

Rruga e Nuri Seferit deri te maja e boksit botëror
Bermeta nuk përjashton mundësinë të kalojë në boksin profesionist
Familja Beqiri, shembull i suksesit në kikboks
Gashi mposhtë bullgarin Stoychev
Muriqi rikthehet me fitore
Zenunaj fiton titullin IBO International
Tatli fiton brezin WBA Inter-Continental
Gjergjaj shkatëron edhe finlandezin Katajisto
Krasniqi pëson në luftën për titull të botës
Sherifi i pafat në debutimin në SHBA
Xhilla i revanshohet Vanickyt
Yjet e boksit shqiptarë zbresin në kryeqendër
Hopkins 48-vjeçar bëhet kampioni më i vjetër në histori
Stieglitz i revanshohet Abrahamit
Rigondeux përkundër fitores së madhe, vlerësohet humbës
Bowe mendon të rikthehet në boks
“Ariu Shqiptar”, luftëtari që po rritet nëpër palestra
Përballjet historike të Nazif Gashit me Marijan Beneshin
Në kujtim të doajenit të boksit, Fehmi Sejdiu
Krasniqi po vazhdon me jetë sportive
Ardiani po ecën hapave të xhaxhait të tij, Luan Krasniqit
Fotogaleria: Palestra Nuri Seferi
Gallina e kënaqur me përparimin e Gjergjajt
Gjergjaj “Rocky Marciano” shqiptar
Fjalëkryqi

Të gjithë ju që doni të keni revistën në shtëpin tuaj, mund të bëni porosinë në emailin zyrtar – info@kosovaboxing.org

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.