RTK

RTKLive
7 Qershor, 2023

Dardan Morina sonte sfidon titullin WKU. Kadri Murseli debuton në kikboksin profesionist

1 min read

dardan morinakadri murseliMynih, 22 Shkurt 2013 – Kampioni aktual botëror në versionet WKA dhe ISKA do të synon sonte të fiton edhe një tjetër titull. Bëhet fjalë për titullin WKI ku Morina do të ketë përball kikboksierin franqez Martin Wilfried.

Morina vitin e kaluar iu bashkua klubit të madh “Steko Fight Night” ndërsa deri më tani ka fituar brezat në versionin WKU, WKA, ISKA, IMC, WPMF. Sukseset e tij deri më tani janë të mëdha.

Në këtë mbrëmje do të paraqitet edhe njëri ndër kikboksierët më të mirë kosovar, Kadri Murseli. Murseli nënkampion botëror në amatorizëm në versionin WKA do të përballet kundër kampionit evropian në versionin WKU, gjermanin Pietro Vecchio.  Kjo mbrëmje do të transmetohet drejtpërdrejt në TV gjerman SAT 1 nga ora 22:15.

Bani Tulleci
22 Shkurt 2013

 

 

 

 

 

5 thoughts on “Dardan Morina sonte sfidon titullin WKU. Kadri Murseli debuton në kikboksin profesionist

  1. Folni realitetin e mos thoni gjithcka se po ju mundon suksesi. Na kena majt konfernc e kush ka dasht esht ardh e kush ska dasht su ardh. Po folne realitetin se kadria u rreh per titull e jo qysh e shkruni ju. Suksesi po ju mundon

  2. Te une informacion nuk eshte ardhe prej juve, as me email as telefon. Shyqyr qe u dal interneti e po marrim vesh krejt nepermjet mediave tjera, deri sa transparenca dhe informacioni prej anes juve po mungon.

  3. kemi mbajtur konferenc per medja para se me shkue eshte dite per qka lufton ne nuk ja fusim kot pa kane hiq e ka dite krejt gjermania e nuk e ke dite .mua me themb me shkerue veq te shkeruj mer informat ma mir.del ma mir

  4. Kosova Boxing ska marr ftese, dhe nuk e di per te saten here e beni te njejten gje. Se ne e kemi per detyre me pasqyru cdo rezultat dhe arritje te cdo sportisti. Per ate po them ne sjemi lajmeru nga dikush na federata. Ne jemi per bashkpunim dhe kemi qene gjithemone..

  5. Informata ne kem mar nga medjat po kem mar informataa po ju folet bindshem per fitore traineri i kadriut faton gjakli bindshem foli do te shkojm ne tok te gjermanis te marim rrypin e kampionit edhe ta prujm ne token e kosoves po nuk ndoshi edhe artani mir e ka shkrru se ne gjdo vend se u rre kadriu u rre b-clas jo a-clas e te steko’s fight night u rre a-clas e ishte meqi par i tina ne profosionizem

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.