RTK

RTKLive
2 Dhjetor, 2023

Bujaj triumfon me TKO në raund të pestë ndaj Castillos

1 min read

Atlantic City, New Jersy, SHBA, 27 Prill 2012 – Boksieri ynë perspektiv Stevens Bujaj ka shënuar fitoren e 8-të në boksin profesionist. Bujaj 8-0 (6 KO) përball pat kolumbianin Livin Castillo 16-13-0 (10 KO) të cilin e mposhti me ndërprerje në raund të pestë. Bujaj edhe një herë tregoi se është njëri ndër boksierët më perspektiv shqiptar. Para këtij dueli ai radhitej i 99-ti në botë në ranglistën e boxrec.com. Kjo fitore do të ngritë edhe më tepër pas këtij dueli. 21-vjeçari i lindur në Kelmendë të Malësisë së Madhe premton shumë në të ardhmen. Kosova Boxing vazhdimisht ka përcjellur karrierën e tij, që nga triumfi në “Daily News Golden Gloves” me 2009 dhe 2010, ku Bujaj ka pasur progres dhe vetëm ngritje në karierën e tij. Meçi Bujaj dhe Castillo ishte parameç i duelit Yusuf Mack dhe Omar Sheika e cila ishte e vlefshme për titullin USBA në kategorinë gjysmë të rënd.

Artan Vërbica
28 Prill 2012

12 thoughts on “Bujaj triumfon me TKO në raund të pestë ndaj Castillos

 1. Urime e dhasht zoti te ngriteni ne rangun me te lart,ku dhe shpresojm ne ju.
  Falenderojm agjensionin Kosovaboxing per te gjitha lajmet qe i bene per boksin, e posaqerisht per boksieret tane Shqipetar.

  Andaj suksese Bujajt dhe po ashtu dhe juve si redaksi.

 2. I told you one time, its early to be compared with Elvir Muriqi, and we are albanians, we dont need to say who is more rated. Muriqi fights one of the best fighters in the light heavyweight division, like Tarver, Woods, Ahmaad. So I like to see Bujaj like a world champion, but please we need to have more famous albanians. Everybody has own history.

  Regards
  Artan

 3. Why are you getting all defensive? I asked a simple question… If it was a mistake that stevens is rated higher then elviri. that was my question. Also is it possible for the two to end up fighting. I didn’t say he’s better then the kosova kid

 4. Why are you getting all defensive? I asked a simple question… If it was a mistake that stevens is rated higher then elviri. that was my question. Also is it possible for the two to end up fighting. I didn’t say he’s better then the kosova kid… PS stop changing my words around in my comment!

 5. Tarver and woods? He lost both of those fights! Elviri didnt beat anyone.

 6. I have seen BOTH fighters fight live,
  you cant compare them because steven is overall a better fighter.
  Don’t get me wrong, I am not taking anything away from Kosova Kid.
  But he has aged now, Stevens is climbing the rankings and fast!
  He has even proved himself in the amateurs, this kid has what it takes.
  He is a better fighter then elvir muriqi and that isn’t just my opinion..
  It’s BoxingRec.com’s

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.