RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Besim Kabashi mban seminar në Prishtinë

1 min read

Kampioni botëror në versionin WKA deri -95 kg, Besim Kabashi do të qëndroj disa ditë pushimi në muajin Korrik në vendlindje. Gjatë kësaj periudhe Kabashi ka planifikuar që të mbajë një seminar për kick-boxier të rinjë dhe për trainer. Kabashi me disa miq këtu në Kosovë do të shfaq disa nga teknikat e tij dhe do të jetë i afërt me brezat e rinjë të cilët kanë synim kick-boxin në të ardhmen. I gjithë ky aktivitet është mbeshtetur nga trainer i njohur kosovar Gasper Kaqinari nga klubi Leo De Snoo. Pra ftohen të gjithë të interesuarit se me datën 17 Korrik në ora 12:00 në palestren e sporteve dhe rinisë në Prishtinë të jeni të pranishëm në këtë ngjarje.

Kosovaboxing.org
30 Qershor 2010

2 thoughts on “Besim Kabashi mban seminar në Prishtinë

  1. Kikboksieri i parë që na bëri te na njofë e gjith bota…. Ngushllime Familjes
    Kabashi…
    Nga zvicrra

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.