RTK

RTKLive
20 Maj, 2024

Balla pëson në meçin për titullin WBO-Oriental

1 min read

Balla vs. TabanaoVictoria, Australi, 11 qershor 2016 – Talenti me origjinë shqiptare, Ibrahim Balla (9-1, 6 KO) ka pësuar humbje në meçin e tij të dhjetë profesionist të zhvilluar në Victoria në Australi. Pjesëmarrësi i Lojrave Olimpike “Londra 2016” humbi betejën ndaj filipinezit, Neil John Tabanao (13-1-0, 9 KO) me nakaut teknik në raund të tretë.

Dueli i cili i ishte i vlefshëm për titullin WBO-Oriental, i shkoi për së miri Tabanaos, i cili në raundin e tretë u tregua i shkathët dhe vetëmohues. Ai goditi fortë me kroshe të majtë Ballën duke e hedhur në dysheme. Balla u ngritë dhe vazhdoi, por ishte Tabanao i cili reshtazi goditi dhe me një aperkat përfundoi meçin.

Shpresojmë që Balla të marrë mësime nga kjo humbje dhe në duelet e radhës të rikthehet më i fortë. Ai ka të paralajmëruar meçin e radhës me 13 gusht.

Kosovaboxing.org
14 qershor 2016  

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.