RTK

RTKLive
19 Korrik, 2024

Bajrami mbron titullin WBU-Europe me 2 prill

1 min read

Tefik Bajrami 4Tefik Bajrami në fundjavë do të mbron titullin WBU-Europe. Ai me 2 prill në Lucern të Zvicrës do ta ketë përball boksierin me shumë përvojë nga Gjeorgjia, Grigol Abuladze. Abuladze ka gjithsejt 34 meçe profesioniste me bilanc prej 23 fitoresh (11 KO) dhe 11 humbje. Ndërsa që Bajrami deri më tani ka zhvilluar 10 meçe ku prej tyre 9-të i ka fituar, 6 me ndërprerje dhe ka pësuar një herë.

Titullin WBU-Europe Bajrami e fitoi me 3 tetor të vitit të kaluar në Podujevë. Ai mposhti hungarezin Attila Makula me nakaut teknik në raund të pestë.

Foto: Shpend Ahmeti 

Kosova Boxing
27 maj 2016 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.