RTK

RTKLive
7 Dhjetor, 2021

VIDEO: Kell Brook shkatëron Kevin Bizier mbrenda dy raundeve

1 min read

Kell Brook Kampioni botëror në kategorinë velter në versionin IBF, Kell Brook (36-0, 25 KO) ka mbrojtur titullin mbrëmë në qytetin Sheffield të Britanisë së Madhe duke mposhtur kanedezin Kevin Bizier (25-3, 17 KO) me nakaut teknik në raund të dytë.

Brook pati paraqitje brilante duke shfrytëzuar gabimet e kundërshtarit. Ai me precizitet arriti ta godas duke e gjuajtur në raund të dytë dy herë në dysheme Bizierin, ndërsa që kanadezi nuk ishte i denjë të vazhdoj.

https://www.youtube.com/watch?v=wVdE_SlUebo

Brook radhitet i 4-ti në rangimet botërore në kategorinë velter pas Manny Pacquiao-s, Timothi Bradley-t dhe Keith Thurman-it.

Kosova Boxing
27 mars 2016

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.