RTK

RTKLive
19 Korrik, 2024

Bajrami mbron titullin WBU-Europe

1 min read

Tefik Bajrami 2Lucern, Zvicër, 2 prill 2016 – Tefik Bajrami ka mbrojtur titullin WBU-Europe. Ai mbrëmë ka mposhtur gjeogjianin, Grigol Abuladze me nakaut teknik në raund të parë. Bajrami me goditje në pleksus e përfundoi këtë meç para kohe.

Kjo ishte mbrojtja e parë për Bajramin e titullit WBU-Europe. Ai këtë titull e fitoi me 3 tetor në Podujevë duke mposhtur hungarezin Attila Makula. 

Me këtë fitore Bajrami ka bilanc prej 10 fitoresh (7 KO) dhe një humbje në 11 meçe profesioniste. Ndërsa Abuladze pësoi humbjen e 12-të në karrierë karshi 23 fitoreve.

www.kosovaboxing.org
3 prill 2016 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.