RTK

RTKLive
16 Maj, 2022

Albon Pervizaj debuton me KO në boksin profesionist

1 min read

Albon PervizajFreidrich, Ebert-Halle, Ludwigsshafen, Gjermani, 11 mars 2017 – Albon Pervizajt i është dashur vetëm një raund për të shënuar fitore me nakaut kundër bjelorusit, Artsiom Charniakevich (3-17, 3 KO).  Pervizaj gjatë raundit të parë arriti katër herë ta hedhë në dysheme Charniakevichin deri sa gjyqëtari ndërpreu duelin e pa barabartë. 

Ky ishte një debutim i shkëlqyeshëm për ish-reprezentuesin e Gjermanisë i cili pritet të ketë të ardhme të ndritshme në boksin profesionist. 

Pervizaj u paraqitë në një event të madh ku dueli i tij ishte parameç i Jack Culcay dhe Dimetrius Andrade e vlefshsme për titullin e kampionit të botës në kategorinë velter në versionin WBA e organizuar nga ekipi i madh promovues, Saurland Event. 

Pervizaj ka pasur një karrierë të shkëlqyeshme në boksin amator duke zhvilluar gjithsejt 103 meçe me bilanc prej 97 fitore dhe 6 humbje.

www.kosovaboxing.org
13 mars 2017

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.