RTK

RTKLive
14 Korrik, 2024

Xhilla humb përballjen për titullin Internacional të Sllovakisë

1 min read

City Hall Millenium, Nove Zamky, Sllovaki, 19 Mars – Agron Xhilla 7-1-0 (5 KO) ka pësuar humbjen e parë në boksin profesionist. Boksieri ynë perspektiv humbi duelin nga çeku, Roman Vanicky 9-24-1 (5 KO).  Ky duel ishte i vlefshëm për titullin internacional të Sllovakisë në kategorinë “Cruiser”. Ishte një përballje e përafërt nga ky takim, por çeku Vanicy kishte përkrajen nga gjyqëtarët. Vendimi i gjyqëtarëve ishte mjaft interesant ku njëri vlerësoi 78-74 për boksierin tonë, ndërsa dy tjerët 74-78 dhe 76-77 për Vanicky. Këto vlerësime e bejnë këtë duel të dyshimt, por vendimi i fundit i gjyqëtarëve, mbetet i fundit. Besojmë që kjo humbje nuk do të ndikon në karrierën e boksierit tonë, sepse Xhilla është njëri ndër boksierët më perspektiv dhe më të talentuar shqiptar.

Kosovaboxing.org
20 MARS 2011

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.