RTK

RTKLive
22 Qershor, 2024

Wilder dhe Ortiz këtë të shtunë në Barclay Center në Brooklyn

1 min read

Tre ditë na ndajnë nga supermeçi ndërmjet Doantey Wilder dhe Luis Ortiz e vlefshme për titullin e kampionit të botës në versionin WBC në kategorinë e rënd.

Meçi i cili do të zhvillohet me 3 mars në Barclay Center në Brooklyn të New York-ut do të jetë mjaft interesant sa i përket fituesit sepse dy boksierët janë të cilësisë elite me përvojë të madhe.

Wilder (39-0, 38 KO) i cili konsiderohet favorit edhe për kundër kësaj nuk do ta ketë të lehtë sepse Ortiz (28-0, 24 KO) është dëshmuar edhe si boksier olimpik dhe tani si profesionist. Jo rastësisht gjithë kampionët e botës në tre vitet e fundit i kanë ikur përballjes me te, sikur se Wilder. Amerikani ka pritur rastin e tij dhe ai tani e ka më të lehtë pasi Ortiz është mbi 40-vjeç dhe nuk e ka atë freskin që e kishte dikur. Por, në boks nuk dihet dhe prapë mendojmë që Ortiz përkundër faktit që Wilder konsiderohet favoritë, mund të befasohet.

www.kosovaboxing.org
1 mars 2018

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.