RTK

RTKLive
13 Qershor, 2024

Vrenozi, Paskali dhe Rama triumfojnë në fundjavë

1 min read

Tre boksierët tanë perspektivë, Xhulio Vrenozi, Xhek Paskali dhe Aleksandër Rama kanë triumfuar në përballjet e tyre të zhvilluara në fundjavë.

Vrenozi (11-2-0, 2 KO) të premtën në Emiglia Romagna në Itali përballë pati boksierin nga Nikaragua nga Amerika Qendrore, Santos Medrano (10-60-4, 3 KO) të cilin arriti ta mposht me vendim unanim pas gjashtë raundeve. Vrenozi e dominoi meçin duke shkëlqyer dhe triumfuar me meritë. Për Vrenozin ky ishte meçi i parë i këtij viti. Ai konsiderohet ndër boksierët më perspektiv shqiptarë.

Xhek Paskali (3-0) u paraqitë në Offenburg në Baden-Wuttemburg të Gjermanisë ku përballë pati italianin, Marco Miano (7-9-0, 2 KO). Paskali e dominoi meçin dhe pas gjashtë raundeve arriti të dal fitues me vendim unanim. Italiani Miano u gjet një herë në dysheme por u ngritë dhe u mbajt deri në fund. Paskali ka debutuar këtë vit në boksin profesionist dhe deri më tani është duke shkëlqyer me paraqitjet e tij.

Aleksander Rama (2-0, 1 KO) zhvilloi meçin e dytë profesionist. Ai në Vallefoglia të Italisë mposhti romunin Ovidiu Enache (0-5) me nakaut në raund të pestë. Pas debutimit të suksesshëm me një kundërshtar të fortë, vije fitorja e dytë e tij dhe mjaft e vlefshme. Rama ka të ardhme të ndritshme dhe është njëri ndër boksierët më të mirë në kategorinë gjysëm të rënd dhe kruzer.

www.kosovaboxing.org
15 korrik 2018

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.