RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

Vigan Mustafa kundër Bernard Donafack për titullin IBF Intercontinental

1 min read

Vigan Mustafës i është i përcaktuar kundërshtari për datën 25 Shkurt. Ai do ti matë forcat me gjermanin Bernard Donfack për titullin vakant të “IBF Intercontinental” të kategorisë gjysmë të rënd. Mustafa i cili vitin e kalur fitoi titullin “IBF Mediteran” është në rrugë të mirë të fitoj edhe titullin e radhës, gjë që do të jetë shumë afër të sfidoj edhe titullin e kampionit botëror të versionit IBF. Mustafa deri më tani ka shënuar 15 fitore (6 KO), 2 humbje. Ndërsa kundërshtari ka rekord prej 14 fitore (6 KO), 8 humbje dhe një barazim. Dueli do të zhvillohet në Toskana të Italisë.

Krenar Fejzullahu
14 Janar 2010

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.