RTK

RTKLive
16 Tetor, 2021

Video: Enzo Maccarinelli nakauton Roy Jonesin

1 min read
American-Russian boxer Roy Jones Jr. lies in the ring after being knocked out during the bout against British boxer Enzo Maccarinelli in Moscow on December 12, 2015. 46-year-old Roy Jones Jr. has knocked out in first bout as Russian citizen. / AFP / VASILY MAXIMOVVASILY MAXIMOV/AFP/Getty Images
American-Russian boxer Roy Jones Jr. lies in the ring after being knocked out during the bout against British boxer Enzo Maccarinelli in Moscow on December 12, 2015.
46-year-old Roy Jones Jr. has knocked out in first bout as Russian citizen. / AFP / VASILY MAXIMOVVASILY MAXIMOV/AFP/Getty Images

Moskë, Rusi, 12 dhjetor 2015 – Vellsiani Enzo Maccarinelli 41-7-0 (33 KO) ka nakautuar legjendën Roy Jonesin 62-8-0 (45 KO) në raund të katërt. Dueli u zhvillua në Moskë të Rusisë, ndërsa që për 46-vjeçarin Jones, kjo ishte një natë e kobshme.

Jones Junior nga legjendë botërore dhe njëri ndër boksierët më të adhuruar në botë u shëndrua në një ndër boksierët më të urryer dhe më të pavlerë në vitet e fundit. I gjithë opinion botëror në rrjetet sociale luten që ai pas këtij meçi të penzionohet.

https://www.youtube.com/watch?v=bb5hIWSPOks

Kosovaboxing.org
13 dhjetor 2015 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.