RTK

RTKLive
28 Nëntor, 2021

Vëllezërit Balla, përballë sfidave të mëdha më 25 qershor

1 min read

Qamil Balla, Ibrahim Balla dhe Nuri BallaVëllezërit shqiptar Qamil e Ibrahim Balla do të kenë sfida mjaft të rëndësishme më 25 qershor në Victoria të Australisë. Qamil Balla do të mbrojë titullin e Australisë në kategorinë gjysmëvelter përballë Terry Tzouramanisit, ndërsa Ibrahim Balla do të luftojë për titullin “Australia-Victoria State” në kategorinë superbantam kundër tajlandezit Patomsith Pathompothong.

Qamil Balla në ringun profesionist ka 6 fitore (3 KO) e një barazim. Ibrahim Balla ka fituar katër përballjet e para, tri prej tyre me nokaut.

Kosovaboxing.org
30 prill 2014 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.