RTK

RTKLive
26 Janar, 2022

Vdes tragjikisht ish-boksieri i Prishtinës, Ali Ndrecaj

1 min read

Prishtinë, 7 Gusht 2012 – Të dielen me 5 Gusht në një aksident trafiku në Kukës ka ndruar jetë ish-boksieri i gjeneratës së artë të Prishtinës Ali Ndrecaj. 48-vjeçari prej disa vitesh jetonte dhe vepronte në Neuchatel të Zvicrës. Ndrecaj ishte për pushime në Shqipëri dhe Kosovë ku fatkeqësisht pësoi. I ndjeri u varros dje në qytetin e tij të lindjes në Suharekë. Ndrecaj ishte sjellur në Prishtinë si përforcim në vitin 1985, deri sa ngjyrat e klubit bardh e kaltërt i ka mbrojtur për katër vite nga 1985 deri 1988.  Ndrecaj ishte edhe reprezentues i ish-Jugosllavisë.

Redaksia Kosova Boxing i shpreh ngushëllime familjes Ndrecaj.

6 thoughts on “Vdes tragjikisht ish-boksieri i Prishtinës, Ali Ndrecaj

  1. Ngushllime famuljes Ndrecaj, Aliut i qofte i lehye dheu i Kosoves, shokeve, miqve dhe dashamireve te Boksit gajret per humbjen e nje sportisti i cili shume here ka ngrite ne kembe te gjithe adhuruesit e boskit kosovar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.