RTK

RTKLive
13 Qershor, 2024

Uldedaj fiton me vendim unanim

1 min read

uldedajMagdeburg, Gjermani, 12 nëntor 2016 – Jurgen Uldedaj ka shënuar fitoren e katërt në boksin profesionist në po aq meçe. Uldedaj (4-0) përball pati çekun Ondrej Budera (2-2, 2 KO) të cilin e mposhti me vendim unanim pas 6 raundeve.

Meçi ishte parameç i duelit për titullin a kampionit të evropës në EBU ndërmejt Robert Stieglitz dhe franqezit Mehdi Amar në të cilën triumfoj Stieglitz. 

Kosovaboxing.org 
14 nëntor 2016

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.