RTK

RTKLive
19 Maj, 2022

UFC: Latifi fiton me KO në raund të parë

1 min read

Dublin, Republika e Irlandës, 19 korrik 2014 – Ilir Latifi ka arritur të shënoj fitore ndaj amerikanit Chris Dempsey me nakaut në raund të parë. Latifi e filloi furishëm këtë përballje duke mos i dhënë asnjë rast amerikanit i cili konsiderohej favorit para luftëtarit tonë. Por, Latifi i patrembur arriti me maturi ti shpallë humbjen e dytë në karrierë në sportin e MMA, karshi 10 fitoreve.

Ndërkohë për Latifin kjo ishte fitorja e nëntë në karrierë karshi tre humbjeve në
MMA. Poashtu për opinionin tonë të jemi më të kjartë, se ky meç u zhvillua në versionin UFC e cila është edhe më e respektuara dhe vlerësuar në MMA. E ky ishte dueli i tretë në UFC, ku Latifi ka dy fitore dhe një humbje.

Fitores Latifi iu gëzua mjaft shumë ku në këtë mënyrë ka festuar fitoren.

Kosovaboxing.org
19 korrik 2014

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.