RTK

RTKLive
22 Qershor, 2024

Turneu i boksit “Pavarsia 2012” sa për sy e faqe

4 min read

Pallati i Rinisë, Prishtinë, 3 Mars 2012Fedeata e Boksit e Kosovës ka organizuar turneun “Pavarësia 2012”, i cili ishte planifikuar të mbahet para 2 javësh. Kushtet e vështira klimatike kishin detyruar organizatorin të shtyjë këtë garë, e që si pasojë solli zbehjen e këtij aktiviteti në krahasim me vitet e kaluara. Edicioni i katërt solli një përballje të boksierëve vendas. Boksierët nga klubet Prishtina, Gollaku, Besa, Trepca, Prizreni, Drita, Peja e Fushë Kosova sprovuan njëri tjetrin në një garë, e cila solli megjithatë disa meçe interesante.

Programi i garave u hap me duelin e kategorisë së kadetëve. Ylber Salihu nga klubi Gollaku në 3 raunde nga 1 minutë mposhti shokun e skuadrës Nazif Behramin, me vendim unanim të gjyqtarëve. Salihut njëherit i takoi epiteti i boksierit më perspektiv të turneut. Në duelin e 60 kilogramëve, u përballën Visar Rexhepi e Lirim Bajrami. Rexhepi i Dritës u mposht nga Bajrami i Fushë Kosovës, pas 3 raundeve interesante ku për një nuansë Bajrami ishte më I mirë. Në duelin tjetër të kategorisë 60 kg, Ilir Halimi i gollakut mposhti shokun e skuadrës Arbër Shalën me vendim unanim të gjyqtarëve 2-0. Boks të mirë ka treguar edhe Imer Zuka i Trepçës 89` nga Mitrovica.  Zuka mposhti para kohëe Rrahim Sinanin e Prishtinës, pas dorëzimit në raundin e dytë.

Me të përfunduar ky mec, ishte koha për një mirënjohje të vecantë, të cilën Federata e Boksit ia kushtoi ish-boksierit dhe ish-gjyqtarit të boksit Esat Krajkova, i cili në këtë formë i dha lamtumirën ringut.

Dueli që zgjoi interesimin më të madh te publiku ishte ajo e seniorëve në 64 kg. Burim Hasani nga Fushë Kosova u përball me Gazmend Gashin e Prishtinës. Pas paraqitjes mbresëlënëse të dy boksierëve dhe një dueli të pakomprimis, fitues nuk pati. Gjyqtarët vendosën që ta shpallin të barabartë këtë sfidë.

Në kategorinë 64 kg, Naser Shala i Prizrenit mposhti para kohe Suad Muçiqin e Gollakut. Shala festoi pas raundit të parë, kur trajneri i skuadrës kundërshtare e dorëzoi mecin. Në dy duelet e fundit në programin e këtij turneu, nuk pati fitues.

Në 81 kg, Kadri Murseli e Armend Xhoxhaj dhuruan një spektakël të boksit, duke sjellë 3 raunde mjaft emocionuese. Në fund, epilogu nuk nxorri fitues ku edhe ky meç u mbyll me barazim. Njëjtë ndodhi edhe në duelin e fundit, mes Gafurr Berishës nga Gollaku e Egzon Haradinajt nga Besa e Pejës. Gjyqtarët vendosën që kjo sfidë të mbyllej gjithashtu pa fitues, duke i dhënë këtij turneu 4 barazime nga gjithsej 8 mece.

Në fund, boksieri më i mirë u shpall Burim Hasani, tekniku më i mirë Gazmend Gashi, çifti më luftarak Visar Rexhepi e Lirim Bajrami, kurse boksieri më perspektiv Ylber Salihu.

Ky ishte edicioni i katërt i turneut “Pavarësia 2012”, i cili pasi u shty për dy javë, nuk gëzoi as beneficione nga Departamenti I Sporteve të KOsovës, e madje edhe interesimi i donatorëve nuk ishte i kënaqshëm.

Turneu ishte mjaft i dobët në krahasim me vitet e kaluara,  ndërkohë nëse një meç vlerësohet i barabartë, atëhere nuk mund të zgjedhet një boksier më i miri i turneut siç u zgjodh Burim Hasani boksieri më i mirë, dhe tekniku më i mirë Gazmend Gashi. Nuk e dimë nëse këso raste kanë ndodh në një shtetë tjetër ku zhvillon aktivitet e boksit. 8 meçe, 4 barazime, sa për të mbyllur ky turne sa për sy e faqe. Ndërkohë juria profesionale në krye me Xhevdet Pecin, Esat Krajkova, Naim Selmani, Ahmet Shala dhe Dr. Agron Kamberin e dinë mirë se boksieri që shpallet i barabartë  nuk mund të fitoj epitetin e boksierit më të mirë, apo teknikut më të mirë, por i çifitit luftarakë PO, këtë e din të gjithë mjaft mirë. Ndërkohë krerët e FboxK-së thonë se Burim Hasani ka fituar meçin por gjyqëtarët kanë pasur kërcnim nga disa persona të K.B. Prishtina. Një sjellje e keqe u pa edhe nga Burim Hasani ku në vendimin e gjyqëtarëve, ai nuk pranoj medaljen dhe lëshoi ringun, dhe në atë moment ai është dashtur të diskualifikohet e jo të zgjedhet boksieri më i mirë, për shkak të sjelljes së tij. Le të jetë kjo një mësim për të ardhmen. Tjetër herë duhet të jetë e pranishme Policia, Sigurimi dhe Ndihma e Shpejtë që mos të kërcnohet dikush. Nëse këto nuk përmushen këto kritere, atëhere më mirë që asnjë aktiviteti boksit të mos mbahet.

Kosovaboxing.org
3 Mars 2012

60 thoughts on “Turneu i boksit “Pavarsia 2012” sa për sy e faqe

 1. falemiderit per informacionet kosova boxing, dhe tye Artan keshtu duhet me e tregu vet te verteten, ejo me mbajt turne koti.

 2. o e kan kap ne dor boksin e kosoves njerz qe punojn per interesa personale per gjep turp per juve boks ma te dobt kur kosova ska pas idiota njerz te shitun pisa

 3. waLLah qita prishtines gjith … pe bajn
  kishe na po kercenojm , njerit fort jepja doren (burim hasanit)
  krejt kta priishtines ti ka rreh.
  Krejt i kisha hjek prej gare klubin e boxit prishtines nuk eshte
  hera pare qe po bajn qyshtu edhe njeher mitrovice ka ndodh
  ku kan kercenuu dhe plus jan rreh klubi i prishtines
  marree duhet me ju ardh

 4. o artan mir e ke cek arsyen per zbehje te turneut por se di vlla ku e ke gjet ti qe boxeri qe mbyll duelin me barazim smund te shpallet boxeri me i mir i turneut po ju informoi se gabim e ke se askund ne asnji rregull te boxit amator nuk thuhet kjo qe ju thoni e nese ti e ke lexu diku shum kisha me qen kureshtar ta di ku prandaj mendoi nuk eshte mir te thuhen disa gjera te pa qena se krijon huti ne opinjon.

 5. Bravo Gazmend Gashi.. te kam than se ti je Bokseri ma i mir dhe mas Prespektivi qe ka Kosova!
  Vetem Pune dhe ke me arrit mas shumti prej Krejt Bokserav te Kosoves!!!
  Suksese ne te ardhmen 😉

 6. Artan turneu ne krahasim me boksieret qe kane boksuar ishte shum i mire mes 8 luftave 4 duele ishim ne nivel te duhur edhe ne rajon jo vetem ne Kosove se boksieret me pervoje si Egzon Muqolli,Flamur Elezaj,Liridon Zeqiri,Arian Gashi nuk paten kundershtar vendor se ateher kishte me qene boks i nivelit Evropian e shumica e ketyrew nuk kane qene ne program te boksojne se ky turne eshte nderkombetar dhe vetem 4 boksier kane qene te parapare por per arsye te problemeve financiare nuk kemi mujt me i thire boksieret nga jashte. E sa i perket fituesit te kupes besoj se e ka merituar se ishte meqi me i mire dhe boksieri me i mire dhe asnji rregullore ne AIBA nuk shkruan se boksieri qe shpallet baraz nuk mund me fitue kupen gabim e ke se juria e ka vendos dhe juria ishte e perbere prej njohesve te boksit dhe besoj se mendimi eshte i juaji dhe mundesh me fol ne emer tendin e jo te boksit se ne moti merremi me kete lami dhe i dim te gjitha rregulloret dhe benificiont evropiane e boterore e sa i perket sjelljes se boksieret ne ring eshte rregullorja e FboxK e cila do ta denoj dhe jo vetem kete boksier por edhe shampionat se rregullorja eshte per te gjithe njesoj,por ketu do te denohen edhe disa trajner me sjelljet e tyre dhe ofendimet se trajneret duhet te jene pedagog dhe profesora dhe ti edukojne boksieret e tyre prej hyrjes ne meq deri te perfundimi i meqit. Por e fundit eshte mire qe po lindin disa talente te boksit dhe kemi 6 – 7 boksier senior dhe 6 junior shume te talentuar dhe besoj se do te arrisim rrezulltate shum te mira jo vetem ne rajon por edhe ne Evrope

 7. Artan ti mundesh me fol ne emrin tend e jo ne emer te boksit amator te FboxK se ti nuk mundesh me vlersua boksin amator se ne gjyqtare,delegat,sekretar,selektor etj.moti merremi me ket lami e besojme se ne kemi te drejte te lavdojme ose te kritikojme se ket lami e kemi e ju lusim te mos epni perfundime perturnire te boksit se ne i organizojme dhe ne i vlersojme.

 8. Drejtuar S. Vocës : Shiko Sylë, disa herë je duke u munduar kishe me fol diçka pa dhanë asnjë përgjigje. Ti kishe me fol për regullore kur regulloret bohen si doni vet.
  Unë i di regulloret më mirë se ti se jam personi i parë që AIBA dhe EUBC mi kanë dhanë me 2007 e unë këto i kam dërguar në FboxK.
  Por qeshtja është tjetër këtu ? Me bo me pyet në AIBA dhe EUBC, për këtë qeshtje se a mundet me u zgjedh boksieri më i mirë apo tekniku më i mirë kur meçi shpallet i barabartë, atëhere ata kënaqën duke qeshur me neve dhe s`na pranojnë edhe 10 vjet. Mue me kish ardh marre me kanë në vend të juajin në atë ditë, se çfare vendimi keni marrë.
  Regulloret e juaja drejtohen, regullohen, sipas dëshirës suaj. Huti nuk ka opinion, por të vërtet se Kosova Boxing tregon vetëm realitetin, e dikujna që dhem, skam çka me i bo. Edhe një herë me trego një shembull, nëse në ndonjë vend ka ndodh një rsat i till, që boksieri më i mirë me u zgjedh me barazim, DESHMO, unë kur ma skam me shkru.

 9. Drejtuar L. Demollit : Latë e paska marr më shqetësim të madh këtë punë, por duhet me marr, ishalla po vedijsoheni se e shkatërut boksin. Nuk kam asgjë kundër jush, as personalisht kundër teje, leji regullat e AIBA-së se ti e din që unë e di çdo detaj mjaft mirë.
  Sa i përket masave të juaja të diciplinuarit është qeshtje e juaj, por një ditë edhe kanë me të rreh në ring, nëse nuk reagoni.Kam marrë shumë emala dhe thirje telefonike kur me kanë pyetur për sjelljen a Burim Hasanit. Nuk kam kundër tij asgjë sepse është talent dhe e kam simpatik, por është dasht me diskualifiku në momentin kur nuk ka pranuar vendimin e gjyqëtarëve dhe e ka lëshuar ringun. E ju pastaj qoheni dhe e dekoroni me titullin bokisieri me i mire i turneut. Dy shkelje i keni bërë atë ditë të rënda.

  Edhe nuk po kuptoj kur paske thanë që unë po shkruaj në emer të FboxK-së ! Unë kom shkrru në emer timin personal dhe në agjensionin tim Kosova Boxing që është i rregjistruar në Ministrinë e Financave. Nuk po dua me lavdëru punën time, sepse këtë e bëjnë tjerët, por unë mundohem ti jap jehonë çdo aktiviteti të boksit.Fundja ne shkruajme te vërteten.

  E për dijeni unë e di sa dini ju dhe sa di unë, por këtë e vlerësojnë të tjerët e jo unë dhe as ti.

  Unë jam analist i boksit i licencuar dhe vlerësoj çdo detaj.

 10. Artan Ku e ke mir duhet ma tash dhan doren…
  Une e qysh e letxova lajmin muna vetem met than se ke te drejt ne gjdo sen qe ke shkru, as une nuk jam ni ndonje here qe Zgjodhin meqin e Bababart njerin Bokseri me i mir e tjetri Tekniku me i mir… Kan mujt me Zgjedh si Meqi me i mir nese u kan ashtu a nuk munden me ju dhan kta keto Dekorime ktyne per Barazim…
  Une nuk po muna me kuptu qysh hala munen me kercnu Gjyqtaret dhe sen nuk ndodh nga ana e Federates, Ata duhet te shkojn ne Polici e ta lahmrojn rastin e jo ta Rujn Karriken ne Zyre!

 11. o artan puno se ke te drejt me analizue se qata shkryjn gazetat qi boks i zbehet e leti qa fol besim brahimi se ai smer vesh boks ti po pu non me letra edhe i drejt

 12. nese dikush eshte boxer apo ka shiku box nganjiher mendon se i din te gjitha un po te them artan se asnji rregullore e boxit amator nuk e ndalon te shpallet boxeri me i mir nese meqi ka perfundu baraz sa per rregullore te fbk ato jan te gjitha ne perputhshmeri me rregullat e aiba/

  o artan nuk mund me te dhimt ty ma teper per box se federates po ma mir e ki mu merr me shkrime ne boxin profi se per amator je ka sharron po ja fut kot edhe pse po mendon se je ni analist disa gjera kur ti thuash duhet me pas fakte

  o artan ti i paske marr rregulloret e aibas ne 2007 por fbk punon dhe vepron me rregulla te aibas prej si egziston dhe per qdo ndryshim te ketyre rregulloreve informohet me koh se ne kto kohra modene informacionet dhe te me te rejat shperndahen mbrenda pak sekondave pra ska fillu boxime 2007ten kur ti i ke lexu rregullorete e aibas por shum shum ma heret e shum mir qe ju i njihni kto rregullore por ti as nuk je ai qe mun mi zbatu e as me e shty dike ti zbatoi kto rregulla se fbk i takon dhe e ka obligim per zhvillimin dhe masovizimin e boxit ne kosovë e gazetaret dhe te tjeret kan te drejt te shkrujn qfar te doin por jo diqka qe soshte vertet se ne fund te fundit njeriu qka i bon vetit ja bon

 13. shum komente jan dhon per ket ngjarje por ne po mendoim se federata ka pas te drejt dhe ka vepru konform rregullave ne fuqi ata jon pergjegjes njikosisht edhe kompetent per box ne kosovë kurse te tjeret kan te drejt ta shprehin mendimin e tyre por pa e lendu ose pa e demtu askend gjithmon me argumente pra por mendoim se edhe kto komente kan nji qellim te mir e nuk besoi se kan ndonji prapavi me qellim te keq se fundi te gjith deshiroim qe boxi te mrrij aty ku edhe e ka vendin

 14. O Sylë ti lajm këto gjana se nuk përfitojmë askush prejt yre, por e vërteta duhet të shkruhet dhe jo të mshefet, prandaj sygjerimet dhe kritkat duhet me i hap sytë çdo njeri. Unë punoj vetëm për të mirën e boksit. Amo mos bir pre i dikujt tjeter, se federata e ka zëdhensin e vet.

 15. Artan gjithkush ka drejte te shpreh mendimin e vet dhe te tregoj sa i perket fituesit te kupes si barazim ne te kaluaren edhe bokseri humbes ka fitue kupen si me i mire se eshte demtue e kesisoji ka ndhe edhe me ket meq se juria ka vlersua se eshte demtua boksieri B.hasani dhe per ate arsye edhe e kan shpallur me te mirein e kjo eshte pune e juris e jo e jona .A sa i perket rregulloreve Artan kurfar rregullore ti nuk ke sjelle ne Federata as 2007 e as kurre e ne punojme me rregullore te AIBAS qe jan ne fuqi e i lajm kto shprehi e mos ja ba qefin askujt se krej eksperta jane ba ne boks e une e di se shumices ju ka ndal akrepat moti. E ne i percjellim qdo ndryshim ne Evrope dhe Bote ne boks e nuk ka qka komentojmi per asgje,jan organet kompetente qe merren me sjelljen e boksiereve po edhe te trajnereve dhe ka rregullore disiplinore qe vlen per te gjithe njesoj por edhe per shampiona e per te gjithe njesoj tash rastet i kane komisionet e mos te filozofojme,ti je gazetar shume puntor dhe ki drejte me shpreh mendimin tend personal e ne punojme me rregulla ne fuqi.

  klm

 16. Duhet ta kuptosh se ne juri nuk ka qen federata oer njerz qe jan merr koh shum te gjat me box si E. Krajkova Gj. Peci A. Shala A. kAMBERI DHE UN NUK JOM DUKE MARR ROLIN E ASKUJT POR MBASE JU I NJIHNI RREGULLORET MIR DUHET TA DINI EDHE KOMPETENCAT E DELEGATIT E SA I PERKET BOXERIT ME TE MIR UN NUK E DI QA KA TE KEQE ATY KAN MARR TROFE DY BOXERT QE ISHIN METE MIR NE TURNIR E KUR KSAI I SHTOHET SE EDHEBURIMI EDHE DASHI JAN REPREZENTUSTE KOSOVES DH KU NE TE ARDHMEN PRITET SHUM PREJ TYRE NUK E KUPTIO ARSYN PER NGRITJE PLUHURI KAQ TE MADH NGA ANA E JUAJ.

 17. o artan askush nuk po ju thot ju se jeni kunder boxi ama edhe shkrimet duhet mu bazu ne fakte prap po duhet me e perserit juria ashtu ka vendos dhe nuk ka bo asni shkelje te asnji rregulle prandaj ata emra qe ishin ne juri meritoin nji respet ejo gjith kto akuza te pa baza

 18. O burr kerkush spo thote se a jane marr me boks a jo, puna eshte qe nese kane gabuar gjyqetaret, eshte gabimi i tyre dhe juria smundet me bo ate zgjedhje. A pluhur keni qu vet, se jo une. dhe faktet qe po i permend jane keto …

  Latë skomkunder teje kurgjo, por edhe ate dite te kam kundershtu ne salle se vendimi eshte i padrejtë se nuk eshte korrekt, sa i perket akrepava, une se di kush jane ata akrepa mirepo nje po ju thome, mos mendoni qe federata eshte e juaja dhe keni me mbet pergjithmone, shume e garnituara kam me u ndrru. Po ajo qe po me dhemb eshte pse krejt keni marr fame ne K.B. Prishtina e sot jeni kunder saj. Ju e keni lane klubin me me te madh shqiptar te vjen ne kete gjendje, e tani per hater te Shefki Bogujevcit e keni bo Fushe Kosoven klubin ma te mire dhe ku me dit kush jane, jo bre burr nuk bon se eshte gjynah me ja hanger njersen dikujt.
  Tani mos fol qe stkom pru regullore se te kom pru shume sende qe ju kane nevojite dhe ju kom ndihmu, e me fol sende keshtu sju ka hije. Po i lame keto sende se me te vertet nuk po du me ra ne ate nivel. Nese keni dicka bone nje replike une jav botoj ne Kosova Boxing, faqen me te mire shqiptare per boks dhe ma reale.

 19. Bravo Artan… vetem Fakte, kshtu duhet te punohet!
  Ishalla i hapin Syt edhe do njerz tjer ne Federaten e Kosoves e ndryshojn diqka se per momentin poma doket shum keq…
  Une Prishtinali nuk jam veq e di qe Klubi i Boksit Prishtina ka qen krenaria e gjdo Shqiptari!
  Talenta si Jan Vllezrit Gashi duhet sa me shum mej shty perpara

 20. o artan ti je analist i madh sdi qa po qane drasda me njerez qi kur u duhet me mare me boks kan hije bire te minit o artan urime e leje kta se syt jan me pa po kta e prishen boksino arta veq puno e sukserse e din kejt kush e ka mbajt boksin e kush u rah e burgos e debue une e di qi ti e di po puno e mos u nervozo me shrime i madhe je klm

 21. artan tani po me duket je ka e tepron me te vertet, si po mun me thon se federate eshte kunder prishtine mos mos o burr mos lesho dezinformata ne opinjon mos se dikush mendon se eshte ashtu se federata i trajton ne menyr te barabart te gjitha klubet pa marr parasysh ato me te vjetra apo jan klube me te reja nji qasje te njejt ndaj te gjitha klubeve e ka federata.kurse sa i perket gjendjeve nete cilat gjenden klubet obligimi dhe pergjegjsia bie mbi krysit e secilit klub ktu federata ska asnji pergjegjsi.

 22. me sa e dim ne federata as nuk mund te bon klub te madh e as klub te vogel kjo mvaret prej organizimit te mbrendshem te klubeve gjegjsisht punen te cilen e bojn mbrend permbrenda klubit aty eshte qelsi i sukseseve e jo ne federat por mos puna profesionale ne klube i ka sjell klubet ne ket gjendje besa edhe kushtet financiare ne shumicen e klubeve e bojn te veten kurse sa per kushte kb prishtina nuk mund te ankohet se kushtet me te mira ne kosov i ka sa i perket boxit

 23. o artan po punon je i madh e njeh edhe din qa jan regullat po thash hiqu mos qaj drasa me njerez qi sdi as gardin e boksit me majt hhehehehe artan urime ne pune e suksese

 24. jo bre ska kurgjo kosove ska shtet as ska box as kurrgjooo
  po si ka hije 1 trainer tmadh si fatmir makolliiit
  me kercenu e me i than qkas mos burim hasnit veq qe ja rxoj boxerin rund 3.
  PO kjo box eshte ndodhin kto sene, p fatmir burrii duhet me dit ti qe moti je tu meerr me kete sport

  2012 jena edhe me ndodh kto sene hale me kercenime e daLLavergjji
  veq kosove po ndodhinn
  ja hup vuLLnetin boxerit ushtro nat e dit per qka per kurgjo hiq

  Latif demoLLii ska pas fajj u kan i kercenumm me ja Lan barazimm

 25. une jam ni shikus i boksit shum i kallt por adi ne pallatin e prishtunes esht bae me hile i cilli burim hasani eshte fitues i por krej kita ekabe aziz salihu me afrim majcin e do shok te tina e latif demolli masi jaka dhan fioren burim hasani prej tute te tia nuk ka gucue e kalan te barbart…. marre
  eshte se i vetmi bokser burim hasani do te bjen medale prej evrope po halla ikoft burimit se ka zemer

 26. bokseri ma imiri esht burim hasani jan ingjizimet qysh je i krcnue qi ekaqit ne rudin e 3 nakaut
  bravo burim je ma i miriiiii

 27. oo mu sajer federata e boksit e kosoves maka bo pa drejt maj mir jem kon kur vike shpalija e bokserit jepshin atina qe ska meritu nuko era par ae po bohet federat nuk bon me kqyr vetem 1 ose 2 bokser dut me flersu kret bokserat nijajt jo me da bokserat me dalavera nuk bohet Z Artan vetem ju vazdoni punen ton se shum dret je tu fol se duhet me pas regulat ne boks edhe diciplin e ju pershendes ishallah don zoti mu drejtu se me dalavera nuk majet sporti

 28. OO kajaaaa nanen ktuuu ska as shtet as box as kurgjoooo skaaa
  hera e pare qe kesh nsaLL prezentt e pash qfare daLLaveree po bajn
  shqiptart
  pe reeh burim hasanii gazmend gashin 3 rundaa pLUss rundin e 3 veq qe e rzoj gazmend gashin po qohet fatmir makollii e po hin ring e pe kercenonn burim hasanii bertitke si budaLL po moo bre burr kjoo box eshte ndodhin kto sene kur se kisha prit qito prej fatmirit. Vet qe u kan boxer edhe qe meret 1 koh tgjat me box .
  fund pLus ja banen me hiLLeee ja Lan barazimm po mo bre burr qfare shtetii jem na breee deri kur kshtuu 2012 jenaa
  qyshtuu ja hupnii edhe vuLLnetinnn boxerit ushtrooo nat e dit fund daLLaveree kercenimeee perqka po ushtron per kurgjoo hiqqqq
  kur na shtet me u ba e kurr na me shkuuu perparraa qysh pom doket.
  Afrimiii nga mitroviccc

 29. Hilee shumm ma kan qit nje bokser te kategoris 69 kilogram dhe ai ishte bokser me i moqem se une dhe ka pasur meqe me shum Imer Zuka ishte 69 kg une 60.

 30. me keqardhje po e tham boksiera kena por njerz qe e udheheqin si neper klube si ne federate jan zero me kta njerz qe i kemi liga e 3 e serbis midis kosoves na mun mos me keqkuptoni ju boksiera nuk e kam per juve po per kta qe e udheheqin boksin i muren ne qaf djemt e ri

 31. Burim Hasani vetem vazhdo mos u derzoo se ti je nder talentet me te mir qe ka pas Kosova pas luftes vetem vazhdoo se kta fitoren ee marin daj teje vetem me dhun kshtu qe ti tashti vetem me K.O. fitonn te pershendes teper nga zemra
  diten e mir .

 32. bravo burim hasani se eshte ni bokser ma i miri i kosoves po ju jeni hileqi per gjepat e juve e bani hajgare me boks per interesa te juve. federata po i krcnon bokserat, jepja sadush fitore e dilni jasht ska me hile

 33. une jam i kallt per boks ivetmi burim hasni munet me prue prej evrope medale po ju jeni kerkushi se aj djal ka zemer po badihav juka rrehn ne prishtin me 9 2 per brimin epe nakauti ne rudin e tret erferat jan nuk po gucojn me dhan fitore po u dokt krcnimet dohet plicia me u ftue ne sall

 34. me vjen keq Besi po nashta Burim Hasani osht me i miri ne Kosove per box nese nuk kish pas tjere, por ka edhe shum mat tmir si pershembull Gazmend Gashi e ka ba me fol vet me veti Burimin e nese thuni tash gjoja se ka pas kercnim nuk osht e vertet por ska Burimi kaqik ma shum, ai qaq munet ma shume jo, po ka pas fat qe nuk ka zgjat edhe pak se ti e kishe pa Burimin KO. Nese kish qen per refer pse pra Burimi masi osht i mir ne boks pse se mujti gazin vet se referi smunet me ja nal tramet Burimit por ska mujt o burr se Gazmend Gashi osht me shum ma pak meqe se Burimi edhe a e pat qa i bani.

  ju pershendes

 35. Artan te pergzoj ty per punen qe e ban edhe une besoj qe duhet ma shume pune ma me serizisht boksin ne kosove me mar, sa i perket federates se boksit te punojn pa hile une mendoj ni bokser qe ka qef me fitu patjeter e i del kundershtari ma i fort. Dhe e lshon ringun tu nga dhe as medalen nuk e don e as dor nuk jap ai per mu nuk osht bokser a ti i takon nje denim i madh dhe qa ben gabim federata e shpall Burim Hasanin bokserin ma te mir kjo osht absurde. A ju kan tut federata ose juria apo qka osht puna Burimn Hasani ka meqe shum ma shum se Gazmend Gashi dhe u pa ne ring kush osht ma i mir mu me vjen keq per Burimin qe nuk e pranon por une besoj qe ky meq nuk ka qen barazim jom i sigurt por fitore e madhe per Gazmend Gashin

  ju pershendes

 36. nuk e di kush je o dat po mjaft me fjal ky ma i mir aj ma i mir i vlersoj te dy boksieret burimi eshte nje boksier talent i madh kurse gazmendi eshte nje boksier qe premton ne te ardhmen inqizimi eshte qiteni ne you tube ka njerz qe e njohin boksin i vlersojn cili ka qen me i mire mjaft me fjal

 37. odaj une boksin e percjell qe 6vite po ju ve me krcnim ne prishtin me fitue per hater dikujna si pershmull azia salihu eafrim majci e fatmir makolli po me inati nuk ka se djali esht tlent brim hasni esht nibkser qi pret kosova shum prej tina

 38. qudi po me vjen kta njerz me emer qe jan azizi fatmiri afrimi me bo ksi sene ishalla e vertet nuk eshte skam koment

 39. po per qata skini shikus se bani hile si lata shitet per ni dark eshum tjer qi pin raki tan naten jeni rrnca per qata boni ksi sene krcnohni sikr ne mitrovic qi iknrrehun ju te prishtines dohet me ju hjek krejt prej boksit marre per azin salih e afrim majcin eshum shok te tznev se djali kafitue adit brim hasani po ju po doni me zor e ska ashtu bokss

 40. o burr mos foLniii shume aLahiLLee
  qe burim hassaniii dhe gazmend gashii ma merr menja qe kan me u rreh apet edhe njeher te kqyrumm tanii kush po fitonnn
  qe pot baj beee as spitaLLii ska me pranuu gazmend gashin qka ka me i baa burim hasani 😉

 41. oksi sene ban vet fedrata me thun azizi afrim dhe fatmir makolli me do shok te tin jukan krcnue referve tanve vetni referat rrustem kojnuhin latif demollin fadil bekteshin eshum tjer edin ata kush esht bkseri ma i miri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.