RTK

RTKLive
25 Shtator, 2023

Tefik Bajrami shënon fitoren e dytë

1 min read

Elzach, Freiburg, Gjermani, 26 Mars 2011 – Tefik Bajrami ka shënuar fitoren e dytë në boksin profesionist. Bajrami 2-0 (1 KO) për kundërshtar kishte hungarezin Attila Dudas 0-7, ku e mposhti me vendim unanim pas katër raundeve. Kjo fitore ishte mjaft e vlefshme për karrierën e tij, ku Bajrami synon të zhvilloj sa më shumë meçe këtë vit. “Jam i kënaqur me performancën time dhe me fitoren. Kundërshtari ishte mjaft i fortë ku mori shumë goditje nga unë, por qëndroi deri në fund. Nuk e kam ditur se do të kam duelin në katër raunde, por në gjashtë raunde. Këtë e kam kuptuar tek në fund të meçit, se për ndryshe do të synoja ta përfundoj para kohe” deklaroi Bajrami për Kosovaboxing.org.

Kosovaboxing.org
27 Mars 2011

4 thoughts on “Tefik Bajrami shënon fitoren e dytë

  1. o daj shume mire ja paske bere , bravo, krenohemi me ty, ishalla veq gjithe suksese

  2. shume mire uragan suksese dhe vetem suksese, besoj ne ty shume.
    te fala nga dritoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.