RTK

RTKLive
22 Qershor, 2024

Team Bajrami fiton licencën për K-1 në Zvicër

1 min read

Lucern, Zvicër, 13 Maj 2011 – Klubi Thai Kick-Box, Team Bajrami, në Zvicër kanë fituar licencën për organizimin e evenimenteve të federatës më të madhe dhe më prestigjioze në botë, atë të K-1.Pas dy muaj bisedimeve Team Bajrami konfirmuan të mërkuren marrëveshjen me organizatorët e K-1 në Japoni. Me datën 2 Korrik do të mbahet turneu i parë K-1. World Max -70kg, “Swiss Tournament”. Do të marrin pjesë 8-të më të mirët e Zvicrës në kick-box. Fituesi i këtij turneu kualifikohet për Turneun e “K-1 World Max Europe” që do të mbahet në pranverë diku në Evropë. Kampioni aktual i botës në Kick-box, Xhavit „Gentleman“ Bajrami (në versionet ISKA & WKN) do të mar pjesë në super meçin e mbrëmje. Gjentellmeni është direkt i kualifikuar për 16 më të mirë në Japoni. Lajmin e ka bërë të ditur për Kosovaboxing.org, Tefik Bajrami me një shkresë zyrtare.

 

6 thoughts on “Team Bajrami fiton licencën për K-1 në Zvicër

 1. Tungjatjeta kosovaboxing
  Po jepi kritik pershkak licence te k1, se k1 ska mo ata kane bankrotu , a mos shkruni gjana palidhje e rrena …

 2. Se pari ti ekspert i nderuar qe po e din kush ka bankrotu dhe kush ka hype ekspancion, duheni te identifikoni, e jo me hy me ndonje emer qe nuk te ka hije. Pastaj ne asnje lajm zyrtar asnje here nuk eshte thene qe K-1 ka bankrotu, por nuk duhet me u marr me kete qeshtje ti, por me kerku dhe me u mundu edhe ti me marr pjese ne K-1 dhe me shiku a ki cilesi. Rasti i fundit ne K-1 kete vit ka boksu Shemsi Beqiri dhe vitin e kaluar ne fundvitë Tahir Mengjiqi, te cilet kane humb ne kuader te K-1 por na kane perfaqesu denjesisht. E perpara Xhavit Bajrami dhe Azem Maksutaj te cilet jemi krenu me ta. Neve na mundojne sukseset e tjereve dhe merremi me thashe e theme.

  Nese ka bankrotu, atehere deshmo dhe a ki fakte. Nese ke dicka kunder Team Bajrami, atehere akuzoj ata nese ka dicka te paverteta, sepse ne kete komunikate e kemi marr nga ata. Ne nuk kemi kohe me u marr me deklarata te tilla, se ne e kemi borgj me pasqyru cdo arritje, qofte ne ring apo jashte saj per suksese. Nese din dicka qe ka atehere vetem deklarohu me emer mbiemer dhe me argumente dhe fakte.

  Te kesh turp per deklaraten tende, dhe me quajt redaksine kosova boxing rrence dhe sene palidhje qe shkrruajme ne, kur e dini qe te gjitheve ju kemi perkrahur, mbeshtetur me te gjitha. Marre te koft..

  Redaksia Kosovaboxing.org

 3. Ashte me vend qe kosovaboxing.org nuk ka faj, ata shkrujn se qa thojn team bajrami por keni me pa krejt qe ata rrejn dhe nuk ju vjen marre besoni se per ata nuk i don kerkush ata dhe kerkush nuk ka mi ju shku.

  Ju persh. kosovaboxing dhe ne K-1fans.com mundeni te pyteni se nuk ashte e vertet se cka thojn, ata se nuk ka me pas sivjet dhe vitin tjeter kualifikim.

 4. Pershendetje kosovaboxing

  Me keto reagime jan te mire ne te ardhmen ndoshta do ta marrin seriozisht sportin tone si ne kosove gjithashtu edhe ne diaspore.Ndalni nje her e menoni se sa shiptar jane ne diaspore, e kqyrni sa sportista jan e amator e profsional. Jane aq pak sa mos me marr me men.

  E ju folni e reklamoni per kampiona e k-1, po keta njerz se pari ta shohin vetvetin se si paraqiten e si boksojn. Sa per organizime jane msu me bugar romun polak qek e tjere, qe nuk ekziston as ne ranglist te shtetit vet.

  Sa i perket Kickboxerit Xhavit Bajrami kem respekt te gjith po mos ta hup vleren e vet. Te mos bokson me njerz amator si ne ndeshjen ne kosove. Te merr pjes ne k-1 ne Holand e dot kemi respekt se edhe Maksutaj ka boksu ne Holande, po si asht nda gjithashtu edhe ne franc atu asht kfaliteteti, aty duhet te jet edhe Xhavit Bajrami.

 5. po mire shum qe po organizojkan Bajramt nje turnir K-1 Max deri
  70 kg me ma te mirt te zvicrres por ather ky jan vllezerite beqiri shemsi dhe hisni dhe ku ashte mikel coli tana paulo balicha pse kto smarrin pjese ne ket turnier. dhe qysh ka mundesi K-1 Turnier me qualifikim mu ba pa emra te mdhaj ose te njohur ne K-1. ky ashte turnier me licenc pa kur nje far vlere te madhe e jo
  K-1 Official Tournement

  apo me mledh tutuj si xhavit bajrami me ungarez e amerikan

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.