RTK

RTKLive
1 Dhjetor, 2023

Të dielën në Karragaqi, Shala kundër Matiç

2 min read

 

Shpetim Shala do të zhvilloj duelin e radhës këtë fundjavë në palestrën Karagaqi në Pejë. Shala 8-0 (3 KO) do të ketë për kundërshtar kroatin nga Bosna e Hercegovina, Nikola Matic 2-7 (1 KO). Shpetim Shala ka zhvilluar përgaditjet kondicionale në qytetin bregdetar në Ulqin dhe në Rugovë për ti vazhduar përgaditjet taktike më pastaj me trenerin Zijadin Rama në Pejë. Nuk pritet që Matiç ti sjell ndonjë rezistencë por Shala synon ngritjen sa më të lartë në ranglistat botërore. Shala pritet që para vitit të ri të bëj edhe një ndeshje në Austri. Para duelit Shala dhe Matic do të ketë edhe 12-duele amatore. Ky është organizimi i dytë i Federatës Profesioniste të Kosovës.

 

Këtu janë duelet amatore që do të zhvillohen para duelit Shala dhe Matiç:

54kg – Gramos Qorraj (Peja) – Ardian Gashi (Prizreni) – meç junior
64kg – Besart .Berisha (Peja) – Arian Gashi (Gollaku Prishtinë) – meçi junior
64kg – Brahim Kadrijaj (Peja) – Nazmi Kurteshi (Trepça 89) – meçi senior
69kg – Sedat Lajqi (Peja) – Fetah Leskovica (Kastrioti) -meçi senior
69kg – Elvisi Gashi (Peja) – Artan Brahimi (Gollaku Prishtinë) – meçi junior
75kg – Graniti Zaliqi (Peja) – Burhan Zeneli (Trepça 89) – meçi senior
75kg – Burim Zatriqi (Peja) – Qëndrim Neziri (Kastrioti) – meçi junior
75kg – Korab Neziraj (Peja) – Armend Xhoxhaj (Prizreni) – meçi junior
91kg – Egzon Muqolli (Peja) – Sahit Kadrijaj (Prizreni) – meçi senior
91kg – Arbër Elezaj (Peja) – Kadri Murseli (Kastrioti) – meçi senior
+91kg -Arat Halitaj (Peja) – Jeton Berisha (Fushë Kosova) meçi junior
+91kg – Gramos Kelmendi (Peja) – Ardian Demolli (Gollaku Prishtinë) – meçi junior
Kosovaboxing.org
25 Shtator 2010

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.