RTK

RTKLive
19 Korrik, 2024

Stadiumi AT&T i Dallasit në Texas do të mirëpret meçin Canelo Alvarez dhe Billy Joe Saunders

1 min read

Është caktuar edhe zyrtarisht lokacioni se ku do të zhvillohet përballja ndërmejt Canelo Alvarezit dhe Billy Joe Saundersit. Ajo do të zhvillohet me 8 maj në stadiumin AT&T të Dallasit në Texas. Është pritur një gjë e tillë që ky meç të zhvillohet në perendim të SHBA-ve pasi masat në perendim janë lehtësuar më shumë se në shtetet e lindjes dhe sipas parashikimeve do të mund që gjysma e stadiumit të shfrytëzohet nga spektatorët.

Stadiumi AT&T në Dallas ka kapacitetin e 80.000 shikuesve dhe do të mund të marrin pjesë diku 40.000 shikues, ndoshta edhe më shumë. Por, e gjitha do të mësohet në muajin e ardhshëm në prill. Aktualisht në SHBA çdo ditë po vaksionohen rreth 2 milion qytetar dhe masat atje do të lehtësohen shumë shpejt.

www.kosovaboxing.org 
23 mars 2021

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.