RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

Sopaj humb përballjen për titullin e Luxemburgut

1 min read

nysret sopaj vs. taylor mabikaLuxemburg, 8 Qershor 2013 – Nysret Sopaj ka humbur duelin për titullin e Luxemburgut mbrëmë ndaj boksierit nga Gaboni, Taylor Mabika me vendim unanim. Dueli ishte i vlefshëm për titullin e Luxemburgut ku ndryshe nga vendet tjera ku duelet për titull të një shteti zhvillohen në 10 raunde, në Luxemburg mbahen në 8 raunde.

Dueli kishte qenë mjaft interesant, por për një nuancë Mabika kishte qenë më i mirë ku fitoi me meritë. Sopaj ishte përgatitur mjaft shumë për këtë meç, deri sa përvoja ishte në anën e Mabika në momente vendimtare. Pas raundit të tetë gjyqëtarët shpallën fitues Mabika me vendim unanim.

Sopaj deri më tani ka zhvilluar vetëm 5 meçe profesioniste duke shënuar 2 fitore (2 KO), dy humbje dhe një barazim. Ka qenë një hap i ngutshëm i menaxhmentit të Sopaj, pikërisht nga Michael Lofy i cili me pak duele e shtyri të dyluftoj për titullin e Luxemburgut, duke pasur parasysh nivelin e Taylor Mabika i cili ka tani 10 fitore (4 KO) dhe dy humbje.

Kjo humbje nuk duhet ta demoralizoj Sopën, atij i duhet një mobilizim, një trajner dhe menaxher tjetër ndoshta për të arritur të suksesi.

Përgatiti:
Artan Vërbica
9 Qershor 2013

1 thought on “Sopaj humb përballjen për titullin e Luxemburgut

  1. ma shum hubje se fitore paska tipi spaska send prej ti veq saper mej ba naj fitore ma shum kundershtarve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.